Кафедра фізичної реабілітації та здоров’я людини була створена у 1999 році.  На денній та заочній формах навчання здійснюється підготовка бакалаврів напряму «Здоров’я людини» та спеціалістів за спеціальністю «Фізична реабілітація». Кафедру очолює професор, доктор медичних наук Юрій Вікторович Пакін, який має досвід наукової роботи понад 35 років. Всього на кафедрі працюють 16 викладачів, 2 з яких – доктора медичних наук; 5 – кандидати медичних наук; 1 – аспірант. Державну атестаційну комісію очолює перший заступник директора Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту Леонід Мойсейович Шафран, доктор медичних наук, професор.
  Всі викладачі беруть активну участь у науково-дослідній роботі. За час існування кафедри фізичної реабілітації в наукових виданнях надруковано понад 75 наукових статей з актуальних проблем охорони здоров’я, поглибленого дослідження стану здоров’я населення та організації системи якості медичної допомоги та реабілітації.
  Пріоритетними напрямами наукової діяльності кафедри є: розробка програм кінезотерапії для всіх вікових груп населення; здоров’я літніх людей та його відновлення; новітні підходи до реабілітації дітей хворих на ДЦП; застосування іппотерапії як одного із ефективних методів фізичної реабілітації; розробка програм рухової активності для дітей дошкільного віку, новітні оздоровчі програми для різних категорій населення та ін.
  Науковцями кафедри розроблені програми «Реабілітація хворих дітей на ДЦП» та «Програма кінезотерапії за методом Бубновського», які впроваджені в оздоровчо-реабілітаційному центрі «Грація» м. Южний Одеської області та реабілітаційна програма по попередженню ускладнень після мастектоміії у літніх жінок на базі клубу «Досконалість» Миколаївського політехнічного інституту.
  Викладачі та студенти кафедри постійно беруть участь у проведенні наукових заходах різних рівнів, серед них:   - всеукраїнська  науково-практична студентська конференція «Екологія України», м. Южно-Українськ;   -  всеукраїнська олімпіада з фізичного виховання і спорту. НУФВСУ, м. Київ; - міжнародна конференція в рамках програми «Місце зустрічі – діалог» за підтримкою німецького фонду EVZ «Пам’ять. Відповідальність. Майбутнє», (психо-соціальні аспекти в геріатрії, поліпшення соціального положення та якості життя людей похилого віку, жертв тоталітарного режиму). Учасники: Німеччина, Росія, Україна, м. Київ;  - семінар у рамках програми ООН «Здоров’я українців похилого віку», м. Миколаїв, м. Київ;  - семінар  «Менеджмент людських ресурсів» м. Миколаїв; - семінар у рамках програми Age Concern England і Tacis - IBPP «Адвокація і правозахист осіб похилого віку», м. Ялта; - семінар у рамках програми Age Concern England «Постгоспітальна реабілітація людей похилого віку», м. Чернігів; - всеукраїнська   науково-практична конференція  «Медицина транспорту», м. Миколаїв;    - студентська наукова конференція «Наукова молодь», м. Миколаїв.
  Студенти кафедри неодноразово нагороджувались на конференціях та олімпіадах Всеукраїнського та міського рівнів: Лимар Світлана та Юлія Кравченко - учасниці Всеукраїнського конкурсу, (робота «Профілактика раку молочної залози»), м. Вінниця, нагороджені грамотою МОН України; Олена Шмідт, студентка ІV курсу, (робота «Формування готовності до превентивної діяльності у студентської молоді») зайняла ІІ місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у м. Переяслів-Хмельницький; Олена Євдокименко, студентка І курсу в 2011-2012 н.р. взяла участь у конкурсі  ім. Петра Яцика і в обласному турі Всеукраїнського конкурсу учнівської та студентської творчості ім. Т. Г. Шевченка зайняла ІІІ місце.
  На кафедрі значна увага приділяється виховній роботі з молоддю. Студенти займаються волонтерською діяльністю, організовують і беруть участь у благодійних акціях: щорічній обласній «Ні СНІДУ!», м. Миколаїв; міжнародному благодійному базарі за ініціативою жінок дипломатів для дітей з патологіями, м. Київ; заходах до Дня Святого Миколая для дітей Будинку малюка; трудових десантах у Миколаївському міському притулку для самотніх людей похилого віку та інвалідів; щорічних  акціях  допомоги онкохворим дітям, які лікуються в онкогематологічному центрі м. Миколаєва. Студента ІV курсу Беньковського Ігора визнано найкращим волонтером 2012 року, впродовж 2010-2012 років був волонтером в Миколаївському клубі  для осіб з обмеженими можливостями «Вікторія», надавав постійну допомогу при проведені заходів  діяльності клубу, допомагав особам з фізичними обмеженнями (інвалідам у візках) при проходженні реабілітаційних заходів у паралімпійському центрі м. Євпаторія. Приймав участь як волонтер (по наданню допомоги під час проведення заходів: пересування. тощо) на чемпіонаті України з плавання (Миколаївський Інваспорт). Супроводжував чемпіона України з плавання (1 клас, перелом шийних хребців) на зборах перед параолімпійськими іграми (бронзовий призер параолімпійських ігор).  На цей час Беньковського Ігоря номіновано на стипендію міського голови 2011-2012 року як найкращого студента Миколаївського політехнічного інституту.
  Кожний рік серед студентів зростає число спортсменів національного та міжнародного  класу, випускник Яковенко Юрій являється чемпіоном світу (золото) з карате, перемогу здобув у Японії. На цей час на спеціальності «Здоров’я людини» вчаться срібний чемпіон світу з карате – Стеценко Олексій (Чемпіонат Світу в Польщі, 2011 рік), Плацканов Владислав (І місце на кубку України з куміте), 2011 рік, Бєрлін Вікторія (І місце Чемпіонату України з кінного спорту, 2012 р.).
  За договорами співдружності кафедра фізичної реабілітації та здоров’я людини працює з Українським науково-дослідним інститутом медицини транспорту, «Дитячим ортопедичним центром», фізкультурно-оздоровчими центрами «Вікторія», «Надія», «Інваспорт», центром ранньої соціальної реабілітації, фізкультурно-оздоровчим клубом інвалідів, санаторієм-профілакторієм «Інгул», приватним медичним центром «Valeo», Одеським центром реабілітації доктора Літвака – Місхор, обласним  госпіталем-інвалідів і ветеранів ВВВ, обласним центром реабілітації постінсультних хворих  Миколаївської облдержадміністрації, оздоровчо-реабілітаційним центром «Грація» м. Южний Одеської області, медичним центром «Асtiv- SPA» м. Миколаїв.
  Випускники кафедри працюють у всіх регіонах України в поліклініках, лікувально-фізкультурних диспансерах, збірних спортивних командах, реабілітаційних центрах, приватних центрах здоров’я та реабілітації. Найкращих результатів досягли: Гоголєва Оксана – Миколаївський фізкультурно-оздоровчий центр «Інваспорт»; Хілініченко Юлія – Миколаївський центр «Надія» для дітей з вадами розвитку;  Федорченко Євген – Миколаївський санаторій-профілакторій «Інгул»; Кушлевцова Каріна – Миколаївська міська дитяча поліклініка №3; Сорокіна Тетяна – Миколаївський обласний дитячий ортопедичний центр; Букшицький Вадим – Миколаївський міський центр реабілітації для дітей-інвалідів «Цветик-семицветик»; Семіненко Ігор – Миколаївський санаторій «Дубки»; Таращанська Олена – Одеський центр реабілітації для дітей-інвалідів, Штабна Вікторія – реабілітаційний центр «Охматдет» м. Київ; Шаповалова Ольга – реабілітаційний центр «Здоров’я» м. Київ; Беньковський Ігор і Друзь Олег – медичний центр «Асtiv- SPA» м. Миколаїв та ін.
  Головним завданням кафедри на майбутнє є розвиток політехнічних методів та технологій оздоровлення людини.

sam_1163

sam_1224

Практичні заняття з фізіотерапії

sam_1183

sam_1187

Практичні заняття з масажу

sam_1220

sam_1271

Практичні заняття з традиційної терепії

sam_1244

Практичні заняття з дисципліни "Технічні засоби ФР"